Autiscentrum logo
menu

Význam asistenta pedagoga v životě dítěte s autismem

Milena Urbanová Milena Urbanová 14.05.2022 Ikona komentáře 0 komentářů

Jaká je úloha asistenta pedagoga v životě dítěte s autismem a jeho rodiny? O spolupráci s třídním učitelem, rodiči dítěte, případně s vedením školy, výchovným poradcem nebo poradenským zařízením budeme hovořit s Mgr. Přemyslem Mikolášem, psychologem s 10-ti letou praxí v SPC pro klienty s PAS a vadami řeči v Ostravě – Zábřehu – diagnostika, poradenství, psychoterapie, konzultace ve školách a v rodinách. Hostem tentokrát bude asistentka pedagoga Adéla Mikolášová, certifikovaná canisterapeutka.

Nastavit podmínky spolupráce dítěte se specifickými vzdělávacími potřebami s asistentem pedagoga může trvat týdny nebo i měsíce. Často bývá obtížné myslet na všechny detaily. Když se ale vše podaří vyladit, je zde spokojený asistent a dítě, které se cítí v bezpečí a může se učit. Cílem asistenta pedagoga by mělo být podpořit u dítěte pocity, že někam patří, je samostatné a že ho ostatní děti berou. Sebedůvěra dítěte s autismem je důležitá pro jeho další život.

Opět Vám nabízíme výjimečnou přednášku, na které můžete sdílet Vaše zkušenosti.

Téma: „Význam asistenta pedagoga v životě dítěte s autismem“
Host: Adéla Mikolášová, asistentka pedagoga, certifikovaná canisterapeutka

Srdečně zveme asistenty pedagoga, učitele, odborníky, rodiče a všechny, kterým toto téma vstoupilo do života nebo vás prostě jen zajímá.

Kdy: pátek 3. června 2022, od 16:30 – 18:00 hod
Kde: Plzeňská 2219/44, Č. Budějovice, Autis Centrum

Příspěvek: 200 Kč/osoba
Registrace: paukovicova@autiscentrum.cz
Drobné občerstvení zajištěno.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Napsat komentář

Hlavička pozadí