Autiscentrum logo
menu

Ikona oddělovače RANÁ PÉČE do 7 let věku

Máte obavu, že s Vaším dítětem není něco v pořádku? Bylo u Vašeho dítěte vysloveno podezření na autismus nebo již máte zprávu od lékaře a víte, že je Vaše dítě autismem znevýhodněno?

V takovém případě neváhejte kontaktovat vedoucí rané péče e-mailem, telefonicky nebo rovnou vyplňte svůj požadavek do žádosti o poskytnutí služby. Vedoucí rané péče Vás bude nejpozději další pracovní den kontaktovat. 

Včasný nástup odborné péče může Vašemu dítěti pomoci k lepšímu startu do života a k posunu v jeho vývoji. Víme, že rodiče se musí svému dítěti věnovat mnohem intenzivněji, než je tomu u zdravých dětí, a mnohem aktivněji jej učit zvládat i ty nejjednodušší praktické a sociální dovednosti. Tyto změny mohou zasáhnout do každodenního chodu rodiny. Službou raná péče vás podpoříme v takové míře, aby vaše rodina v této obtížné životní situaci mohla fungovat a aktivně podporovat své dítě.

Cílová skupina

Služba je poskytována dětem do 7 let věku s diagnostikovanou poruchou autistického spektra nebo s podezřením na tuto poruchu a jejich rodinám z celého Jihočeského kraje. Služba je poskytována v terénní a ambulantní formě.

Raná péče je převážně terénní služba, kdy poradkyně rané péče dojíždí za rodinou, protože domácí prostředí je pro rozvoj malého dítěte zásadní. V rámci ambulantní služby probíhá konzultace přímo v Autis Centru. Ambulantní formu využíváme např. pokud je třeba získané dovednosti dítěte procvičovat/generalizovat i v jiném než domácím prostředí. Ukážeme vám speciální metody práce, zapůjčíme pomůcky nebo pomůžeme při začlenění dítěte do předškolního zařízení. V rané péči pořádáme setkávání a pobyty rodin, besedy a kurzy.

Základní služby rané péče

  • Základní služby rané péče jsou poskytovány bezplatně.

Práce v rodině, setkávání rodin, rodičovské skupiny, začleňování dítěte do předškolního zařízení, individuální intervence. Více zde.

Doplňkové služby rané péče

  • Úhrada za tyto služby uvedena v ceníku.

Půjčovna pomůcek a odborné literatury, odborné konzultace KBT, rekondiční a edukační tábory pro rodiny, rekondiční tábory pro děti z rané péče. Více zde.

Navazující služby na službu rané péče 

Chcete vyzkoušet ještě jiné služby a zapojit své dítě do speciálně připravených aktivit vedených odborníky nebo si odpočinout od náročné péče?  Neváhejte využít také: sociálně aktivizační služby a víkendové odlehčovací pobyty

Kontakt:

Bc. Vladimíra Šenkýřová, vedoucí rané péče
Telefon: 778 044 746
E-mail: senkyrova@autiscentrum.cz
Kontakty na poradkyně rané péče a psychology zde. 

Provoz služby raná péče:

Ambulantní forma (Autis Centrum):
Pondělí  – úterý 7:30 – 12:00

Terénní forma (mimo Autis Centrum):
Pondělí – pátek  7:30 – 16:00

V případě potřeby a po domluvě s rodinou je možné poskytnout službu i mimo uvedené časy.

Diagnostická pracoviště a lékaři

Žádost o poskytnutí služby raná péče

Hlavička pozadí