Autiscentrum logo
menu

Ikona oddělovače ODLEHČOVACÍ VÍKENDOVÉ POBYTY pro děti a dospělé

Milí rodiče, prarodiče, všichni, kteří pečujete o dítě nebo dospělého s autismem a potřebujete si přes víkend odpočinout, načerpat nové síly pro další péči, zařídit si své záležitosti, udělat si čas jen pro sebe, svého partnera nebo sourozence, odlehčovací služba je tu právě pro Vás. Při víkendových pobytech za Vás převezmeme péči. Program víkendu vždy pečlivě plánujeme a přizpůsobujeme individuálním potřebám našich klientů.

Cílová skupina: Služba je určena lidem s autismem ve věku 5 – 45 let z celého Jihočeského kraje.

Pobyty probíhají v Autis Centru v Českých Budějovicích, kde je k dispozici šest odpočinkových místností se šesti lůžky, koupelna se sprchovým koutem, tři WC, vybavená kuchyň s jídelnou, společenská místnost/herna, smyslová relaxační místnost. V areálu se nachází zahrada s hřištěm (prolézačky, pískoviště, trampolína, herní prvky pro děti a dospělé, houpačky) a asfaltová plocha umožňující různé pohybové aktivity.

Cíl odlehčovacího pobytu je stanoven po dohodě s klientem nebo pečující osobou v individuálním plánu péče. Na pobytu je s klientem proškolený asistent, který mu zajišťuje vhodný program podle jeho individuálních potřeb a zájmů. Dále asistent poskytuje klientovi podporu v oblasti sebeobsluhy, komunikace, kontaktu s okolím apod. Odlehčovací službu vede odborný pracovník, který připravuje harmonogram víkendového pobytu a metodicky pomáhá asistentům.

V rámci pobytu zprostředkováváme klientům vybrané sociálně terapeutické aktivity, možným programem je návštěva výstav a kulturních akcí, plovárny, kina, zoologické zahrady, Jump arény, Hopsária, využití hřiště v Autis Centru nebo okolí, jízda po cyklostezce a jiné pohybové aktivity, výlety po okolí, výtvarné a keramické aktivity, hudební a relaxační aktivity, poslech hudby, promítání filmů a pohádek apod.

Klient může v případě volné kapacity a podle svých požadavků specifikovaných ve smlouvě o poskytnutí služby, např. specifická péče, špatná adaptace, náročné chování, zdravotní obtíže apod., využít jen část nabízeného odlehčovacího pobytu.

Provoz služby

Pobyty poskytujeme každý 1. a 3. víkend v měsíci od pátku 19:00 hod do neděle 19:00 hod v těchto termínech.
Služba může být poskytnuta současně maximálně 6 klientům.

Co si vzít s sebou?

  • oblečení na doma a na ven (dostatek náhradního oblečení, spodního prádla)
  • oblečení na spaní
  • přezůvky
  • hygienické potřeby
  • ručník
  • léky (označená lékovka a soupis podávané medikace)
  • oblíbenou věc (hračka, knížka, deníky, polštářek, dobroty apod.)
  • kapesné na vstupy a drobné občerstvení na výletech, procházkách, jízdné
  • průkaz ZTP/P

Kontaktní pracovník:

Veronika Babická
Vedoucí odlehčovacích pobytů
Telefon: 608 660 525
E-mail: babicka@autiscentrum.cz

Hlavička pozadí