Autiscentrum logo
menu

Ikona oddělovače Patroni

Jana Šrejma Kačírková
operní pěvkyně – sopranistka

„Každý má svůj svět, ve kterém se chce cítit dobře a být respektován. Lidé s autismem jsou na tom stejně.“

Od chvíle, kdy se Jana Šrejma Kačírková, rodačka z jihočeského Vidova, setkala s rodinami pečujícími o děti s autismem, věděla, že existují lidé, kteří vidí svět jinýma očima. Dlouho se nerozmýšlela a v roce 2019 se stala patronkou Autis Centra. V témže roce pro Autis Centrum uspořádala charitativní vánoční koncert a s rodinami a dětmi s autismem se od té doby setkává pravidelně.

Jana Šrejma Kačírková je stálou členkou souboru opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Národního divadla Brno, stálým hostem Jihočeského divadla v Č. Budějovicích a Slovenského národního divadla v Bratislavě. Je držitelkou tří cen Thálie a tří ocenění Jihočeských Thálií. A také je to člověk se srdcem na pravém místě!

PhDr. Iva Nesnídalová
klinická psycholožka
členka dozorčí rady Autis Centrum, o.p.s.

„Rodiče dětí s postižením potřebují podporu a pochopení, aby mohli pečovat a mít pro své děti úsměv na rtech. Úsměv má mocnou sílu a nikdy nelze podceňovat jeho pozitivní účinky.“

PhDr. Iva Nesnídalová stála u zrodu Autis Centra. Dobře věděla, že při péči o dítě s autismem je třeba podpořit celou rodinu. Pro rodiče má vždy laskavá slova, nezapomene nikdy na sourozence a pro samotné děti s autismem má velké pochopení. Vážíme si její podpory a porozumění autismu, protože jen ten kdo porozumí, může pomoci.

 


Dana Verzichová
herečka
Jihočeské divadlo

„Nikdy to nevzdávej!“

V životě nastávají různé situace, které nám připadají jako náhoda. Ale já na náhody nevěřím, všechno je věcí volby a naší intuice. A přesně takhle mě moje životní cesta svedla dohromady s organizací rodičů, která před desetiletím byla ještě v plenkách. Oslovili mne, zda bych pro ně moderovala charitativní akci Modrý běh a já kývla. Rodiče se tehdy snažili vytvořit centrum, které by poskytlo jejich dětem bezpečné zázemí pro rozvoj a setkávání. Postupně jejich snaha přinesla ovoce a centrum začalo pomáhat i dalším dětem s autismem. Na rodičích jsem vždycky obdivovala jejich vůli, trpělivost a neutuchající energii. Za tu dobu, co je znám, urazili obrovský kus, někdy pěkně trnité cesty. Oni jsou důkazem, že když si za něčím jdete a nevzdáte to, jednou se to podaří. Držím jim palce a jsem na jejich cestě s nimi.

Hlavička pozadí