Autiscentrum logo
menu

Vánoční setkání v restauraci Pegast

Milena Urbanová Milena Urbanová 16.12.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Společné setkání s kolegy, slavnostní večeře a rozdávání dárků patří už tradičně k závěru roku v Autis Centru. Po roce jsme se ve zdraví sešli v rodinném prostředí Restaurace Pegast, abychom si připomněli, jak velký kus práce jsme v letošním roce zvládli.

Díky výjimečné práci našich kolegů psychologů se nám podařilo navázat spolupráci s Pedagogickou fakultou JU a dalšími školami. Zrealizovali jsme desítky stáží a exkurzí, naše kolegyně přednášely v jihočeských nemocnicích a zařízeních sociálních služeb. Navýšili jsme kapacitu terénní rané péče a pořídili nový automobil, aby naše poradkyně měly snazší cestování ke klientům po Jižních Čechách. Přijali jsme mezi sebe nové kolegy a v týdenním stacionáři jsme vytvořili domov pro další dospělé klienty.

Největším úspěchem však bezesporu byla nominace na Cenu Mosty udělovanou každoročně Národní radou osob se zdravotním postižením ČR a účast v benefičním speciálu Kde domov můj? v České televizi, kde kromě patronů Autis Centra Nikoly Votrubové a Petra Jablonského zazářila naše kolegyně Blanka Ježková. Ta soutěž vyhrála a pro týdenní stacionář získala díky divákům neuvěřitelnou částku 141 000 Kč!

Pokračovali jsme ve spolupráci s Centrem terapie autismu v Praze, organizací ADAM – autistické děti a my, Zdravotně sociální fakultou JU a dalšími.

Toto a mnoho dalšího se nám dařilo jen díky profesionálnímu a trpělivému přístupu kolegů jak v přímé péči tak v administrativě, díky podpoře individuálních a firemních dárců, měst a obcí, podpoře Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice.

Speciální dík ze společného setkání posíláme asistentům odlehčovací služby, kteří nebyli s námi, a kteří o víkendech přebírají od rodičů péči o jejich dítka.

Do nového roku 2024 máme přání a naději, že se nám podaří odlehčovací službu rozšířit o tzv. Homesharing a dopřát dětem s autismem nové sociální kontakty.

Alespoň na dálku zdravíme naše kolegy, kteří nemohli být s námi a přejeme Vám všem, kteří nás na naší cestě provázíte, krásné vánoční svátky a šťastný nový rok 2024. Těšíme se na shledání s Vámi v novém roce, jsme rádi, že jste!

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí