Autiscentrum logo
menu

Srdce pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách

Milena Urbanová Milena Urbanová 20.03.2024 Ikona komentáře 0 komentářů

V úterý 19. 3. 2024 tradičně slavíme Světový den sociální práce, který je věnovaný všem sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách.

O to víc nás v tento den potěšilo pozvání na Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity. Naše koleně Klára měla možnost přestavit studentům sociální práce činnost Autis Centra. A jak jinak přiblížit studentům naši každodenní práci než konkrétními příklady integrace našich klientů do společnosti.

Klára se věnuje převážně intervencím zaměřeným na regulaci stresu, zvládání hluku a celkově smyslovému vnímání klientů. Cílem její práce je podpořit klienty v samostatnosti a pomoci jim překonávat bariéry, které jim brání fungovat v každodenním životě. Studenti si s Klárou vyzkoušeli řadu aktivit simulujících smyslové vnímání lidí s autismem.

Jsme rádi, že přednáška z praxe studenty zaujala, a přinesla jim nový pohled na sociální práci s lidmi s autismem a jejich rodinami. Jako klinické pracoviště ZSF JU nabízíme studentům během školního roku praxe a stáže.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí