Autiscentrum logo
menu

První pomoc pro rodiny dětí s autismem v Jihočeském kraji

Milena Urbanová Milena Urbanová 20.01.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Setkání poskytovatelů rané péče Jihočeského kraje se tentokrát konalo v Autis Centru. Raná péče vznikla v ČR před více než 30 lety jako protiváha tehdy obvyklé ústavní péče pro děti s postižením. Dnes je tato terénní služba na vysoké odborné úrovni a pomáhá stovkám rodin a dětí v Jihočeském kraji k lepšímu startu do života a posunu ve vývoji. Za každou konzultací v rodině se skrývá velká profesionalita a jasný dlouhodobý plán pro dítě a jeho rodinu, od výběru speciálních pomůcek až po doporučení vhodných terapií a dostupných odborníků.

Na setkání kolegů přímé péče byly předneseny kazuistiky klientů a sdílena dobrá praxe. Leadership vedoucích a metodiků proběhl odděleně a jeho účastníci se věnovali sjednocení vykazování v nových systémech samospráv a plánování služby rané péče s ohledem na jednotlivé cílové skupiny.

Jsme rádi, že organizace poskytující ranou péči se pravidelně scházejí, spolupracují a vyměňují si odborné informace. Pečující rodiny to nemají jednoduché a zaslouží si profesionální přístup. Přivítali jsme kolegy z Apla Jižní Čechy, Centra Kaňka, I MY, o.p.s., Centra Arpida, Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s., Společnosti pro ranou péči, pobočka České Budějovice.

Raná péče Autis Centrum, o.p.s. byla v roce 2022 spolufinancována částkou ve výši 2 618 000 Kč ze státní účelové dotace přerozdělované prostřednictvím Jihočeského kraje.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí