Autiscentrum logo
menu

Pomoc pro celou rodinu je možná

Milena Urbanová Milena Urbanová 17.03.2024 Ikona komentáře 0 komentářů

TOD – Tým okolo dítěte spojuje všechny profesionály dohromady a zabraňuje roztříštěnému přístupu, kdy každý odborník vidí dítě pouze ze své optiky. TOD, jehož součástí je rodina a dítě sjednocuje a propojuje nabízená doporučení, postupy a terapie. TOD pomáhá uklidnit rodinu, ukázat jí, že pomoc pro všechny její členy je možná, a že společným cílem je poskládat dílky pomoci dohromady.

Tentokrát se společně s rodiči a mladším sourozencem sešli na setkání TOD poradkyně rané péče, ergoterapeutka a prostřednictví online spojení také psycholog. Setkání facilitovala naše kolegyně Vlaďka.

“Jsme nesmírně vděčni, že jsou tu možnosti podpory pro nás rodiče i naše děti. Jsme úplně jinde než jsme byli na začátku. Dcera má dobrou školku, poradkyni rané péče, která rozumí situaci mezi sourozenci a pomáhá nám rozvíjet naši dceru. Jako rodina máme podporu psychoterapeuta a hledáme cesty pro společnou výchovu obou dětí,” upřesňuje na setkání TOD tatínek a dodává, že vidět všechny odborníky u „jednoho stolu“ je obrovská podpora pro celou rodinu.

TOD jako mezinárodně uznávaný systém péče o děti se zdravotním znevýhodněním a jejich rodiny “Team Around the Child” (Tým okolo dítěte, TOD) můžeme v Autis Centru nabízet díky podpoře Nadace ČEZ a supervizi Střediska rané péče EDUCO Zlín.

Za všechny rodiny děkujeme!

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí