Autiscentrum logo
menu

Neuvěřitelných 88 800 kilometrů proměněno na dar pro Autis Centrum

Milena Urbanová Milena Urbanová 05.07.2024 Ikona komentáře 0 komentářů

Celý měsíc červen šlapali studenti, pedagogové, absolventi a partneři Jihočeské univerzity do pedálů, aby každý najetý kilometr pomohl dětem s autismem. Výsledek? Ohromných 88 800 kilometrů a stejná částka pro Autis Centrum.

ABC Challenge zahájená před měsícem společnou jízdou vedenou rektorem Pavlem Kozákem a dvěma patrony, absolventy Jihočeské univerzity Ondřejem Šanderou a Martinem Řezáčem, byla slavnostně ukončena 28. 6. 2024 ve 13:00 v kampusu Jihočeské univerzity. Na slavnostním zakončení byl odměněni nejlepší jezdci, jezdkyně i týmy.

Rektor univerzity Pavel Kozák uvedl: „Jsem nesmírně hrdý na všechny, kteří se do výzvy zapojili. Nejenže jsme společně procestovali tisíce kilometrů a užili si plno zážitků, ale zároveň jsme udělali něco mimořádného pro děti, které potřebují naši pomoc.“

„Rodiče dětí s autismem nemají mnoho možností, jak o letních prázdninách zajistit péči o své dítě. Některé děti s autismem běžné tábory nezvládnou. Proto kromě obvyklých terapeutických aktivit pořádáme dva turnusy rekondičních pobytů pro rodiny dětí s autismem a tři rekondiční příměstské tábory. Financování takto speciálně připravených táborů není snadné. Díky ABC Challenge budeme moci zakoupit speciální pomůcky, poskytnout řadu terapií a připravit individuální podporu pro každé dítě. Finance půjdou též na vzdělávání asistentů a nezbytnou supervizi a rádi bychom také vybavili zahradu Autis Centra venkovním posezením mezi stromy, které dětem s autismem chybí,“ dodala ředitelka centra Mgr. Milena Urbanová.

Děkujeme všem účastníkům, partnerům ABC Challenge a sponzorům, kterými jsou Skupina ČEZ, Budějovický Budvar, n. p., ČSOB a firma Kalas za podporu a obrovské nasazení a nadšení.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí