Autiscentrum logo
menu

Neošetřitelní pacienti v ordinacích lékařů

Milena Urbanová Milena Urbanová 05.11.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Praktické sdělení v ordinacích lékařů, že dítě s autismem je neošetřitelný pacient, komplikuje život nejedné rodině. Autismus v dospělosti nezmizí, a tak problémy s vyšetřením nebo ošetřením ve zdravotnickém zařízení bývají mnohdy pro takového pacienta a jeho rodinu velmi stresující po celý život.

Nevhodný přístup může zanechat trvalé psychické následky, někdy dokonce znemožnit další ošetření, ohrozit pacienta nebo zdravotníky. Pro nás zdravé lidi nepředstavitelné, pro člověka s autismem a jeho rodinu noční můra. Právě proto byl další ze seminářů pro zdravotníky jihočeských nemocnic zaměřen na téma komunikace a spolupráce s dětmi a dospělými s autismem při ošetření ve zdravotnickém zařízení. Tentokrát jsme navštívili Nemocnici Český Krumlov.

Káťa a Klára, sociální pracovnice, předaly zdravotníkům své zkušenosti s tím, jak pomoci dítěti s autismem, aby spolupracovalo, jak mu usnadnit porozumět situaci nebo jak minimalizovat jeho úzkost. A že se seminář opravdu vydařil, o tom svědčí pozitivní zpětná vazba z nemocnice v Českém Krumlově a zájem o další spolupráci.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí