Autiscentrum logo
menu

Na dítě s autismem nikdy netlačte. Motivace je přednější

Milena Urbanová Milena Urbanová 13.04.2024 Ikona komentáře 0 komentářů

Tentokrát se naše kolegyně Verča vypravila na Teologickou fakultu JU na přednášku Barbory Chuecos z organizace Autismus jako dar. To, co rodině Chuecos a jejich synovi Ángelovi opravdu hodně pomohlo, byl některým z Vás dobře známý Son-Rise Program.

Každý rodič dítěte s autismem tohle zná. Tisíce maličkých krůčků směrem k dítěti, láska a respekt, budování důvěry a vztahu, to vše může u dítěte s autismem trvat řadu let. Dobrovolníci, kteří Ángelovi pomáhají přiblížit se našemu světu, jsou nezastupitelnými dílky ve skládačce sociálních vztahů, které děti s autismem tak zoufale postrádají.

„Je to každodenní výzva. U syna Ángela i mnoha dalších víme, že jakýkoli tlak vyvolá ohromný protitlak. Takže chtít po něm, aby si udělal teď hned úkoly, prostě nejde. Neustále si tak hrajeme a hledáme motivaci,“ popisuje Barbora Chuecos. Potvrzuje, že dobrovolníci pomáhají Ángelovi hlavně v sociálních dovednostech.

Pomozte nám rozvíjet u dětí s autismem v Autis Centru jejich zájmy a sociální dovednosti. Hledáme zapálené dobrovolníky. Vše potřebné Vám vysvětlíme na osobní schůzce. Kontakt: info@autiscentrum.cz, mob. 777 328 211.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí