Autiscentrum logo
menu

Máte kamaráda na autistickém spektru?

Milena Urbanová Milena Urbanová 24.03.2024 Ikona komentáře 0 komentářů

Často slýcháme otázky, jestli se dítě s autismem necítí lépe v prostředí dospělých než mezi svými vrstevníky. Někdy se to na první pohled může zdát. Většinou se však setkáváme s tím, že děti s autismem se chtějí mezi své vrstevníky zapojit, ale neví, jak na to, takže se uzavírají do svého světa.

Důvodů, proč tomu tak je, může být celá řada. „Třeba to, že děti s autismem stejně jako děti s jiným zdravotním postižením profitují v první řadě z prostředí, které bude nabízet pozitivní a bezpečné vztahy,“ říká Mgr. Přemysl Mikoláš ve své přednášce na téma Dítě s autismem a jeho spolužáci.

Jak těžké je pro dítě s autismem najít si kamaráda nebo se zapojit do kolektivu spolužáků? A naopak jaké je kamarádství se spolužákem na autistickém spektru?

Výjimečná přednáška uznávaného českého psychologa a psychoterapeuta Mgr. Přemysla Mikoláše z rané péče Autis Centra zaujala mnoho z Vás.

Proto jsme si pro Vás v Autis Centru připravili další, tentokrát na téma „Vztahová osoba a vztahová vazba na půdě školy“.

Přednáška proběhne v pátek 5. 4. 2024 od 16:30 h v Autis Centru. Kapacita omezena na 50 osob, registrace na email: paukovicova@autiscentrum.cz.

Těšíme se na shledání s Vámi!

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí