Autiscentrum logo
menu

Kulatý stůl v Poslanecké sněmovně

Milena Urbanová Milena Urbanová 29.01.2024 Ikona komentáře 0 komentářů

Ke 3. kulatému stolu v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky věnovanému budoucnosti rané péče a využití moderních technologií v sociální práci a zdravotnictví byly přizvány také naše kolegyně z rané péče Bc. Vladimíra Šenkýřová, Mgr. Michaela Koubová a známý český psycholog a psychoterapeut Mgr. Přemysl Mikoláš.

V prezentaci Mgr. Mikoláše, lídra na poli změn v péči o rodiny dětí s neurovývojovými poruchami, rezonovala témata, s nimiž se setkává ve své každodenní praxi. „Pomáhat rodině tvořit zdravé vztahy a podporovat rozvoj dítěte je úkolem rané péče ještě dříve, než je dítěti stanovena diagnóza. Nesmíme zapomínat, že děje – li se jedna věc členovi rodiny, děje se všem členům rodiny,“ zdůrazňuje Přemysl Mikoláš a dodává, že poradkyně nebo poradce rané péče je mnohdy první člověk, který vede rodinu k tomu, že situaci zvládne.

Dále podotýká, že čas je drahocenný a plýtvat s ním v případě včasné intervence se nevyplácí. „Ekonomická návratnost včasné intervence zaměřené na zdravotně znevýhodněné děti a jejich rodiny je vědecky prokázaná a ve svých článcích ji popisuje i nositel Nobelovy ceny za ekonomii James Heckman,“ doplňuje Mgr. Mikoláš.

Nad setkáním u 3. kulatého stolu převzala záštitu manželka prezidenta České republiky Eva Pavlová. Za MPSV ČR byla opět přítomna Mgr. Šárka Jelínková. Pozvání ke kulatému stolu přijali také zástupci Společnost pro ranou péči, Tamtam – centrum pro dětský sluch, EDA, z.s., Středisko rané péče EDUCO Zlín z.s., Nemocnice České Budějovice, a.s., Dohled na dosah a další.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí