Autiscentrum logo
menu

Kulatý stůl – setkání s poslanci na téma neziskovky

Milena Urbanová Milena Urbanová 11.11.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Jako dlouholetí členové Asociace veřejně prospěšných organizací ČR jsme přijali pozvání na kulatý stůl na téma Neziskovky a legislativní proces – setkání s poslanci, který se konal půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Akce se konala pod záštitou pana poslance JUDr. Pavla Staňka, MBA.

Diskusní témata směřovala nejen k novinkám v legislativní oblasti, ale i k tomu, jak zlepšit vzájemnou komunikaci mezi zástupci neziskovek a politiky. Přesto, že se mnohdy pohledy a zkušenosti obou stran liší, panovala mezi zúčastněnými široká shoda na potřebě smysluplného rozvoje neziskového sektoru a věcné komunikace.

Vždyť některé neziskovky poskytují náročné sociální služby nebo pracující se zdravotně postiženými lidmi. Dokáží adresně řešit specifické problémy v oblasti, kde stát nemůže nebo nedokáže efektivně zasahovat a zajistit sociální smír. Pro neziskovky někdy pracuje řada kvalitních odborníků znalých terénu. Díky tomu odvádějí pro společnost významnou službu a jsou častými partnery pro státní správu.

Mezi hosty kulatého stolu nechyběl Petr Hanuš, ředitel sekce NNO, Mirka Illetšková z ADRA, JUDr. Jiří Kapras z Ministerstva spravedlnosti nebo poslankyně Jana Bačíková. Na závěr nás potěšila možnost prohlídky krásných historických prostor sídla Poslanecké sněmovny

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí