Autiscentrum logo
menu

Tisková konference k nové pobytové službě týdenního stacionáře

Milena Urbanová Milena Urbanová 25.08.2022 Ikona komentáře 0 komentářů

V Praze v Café AdAstra proběhla tento týden tisková konference k nové pobytové službě týdenního stacionáře pro dospělé osoby s autismem. Projekt nové pobytové služby představila médiím ředitelka centra Milena Urbanová.

Na nastavení péče v pobytové službě se ještě před jejím otevřením podílí multidisciplinární tým odborníků, kteří na této tiskové konferenci představili svoji práci. Jedním z nich byl Mgr. Přemysl Mikoláš, první psychoterapeut ČR vyškolený v metodě Positive Behaviour Support (PBS). PBS je jednou z metod, které budou využity při nastavení péče v nové pobytové službě. V zahraničí metodu PBS využívá řada odborníků. Jedním z nich je irský expert Brian McDonalds,  nímž Autis Centrum, o.p.s. spolupracuje.

Mezi účastníky tiskové konference byli také Mgr. Zuzana Hořejšová, psycholožka, KBT terapeut, Mgr. Dana Bartošová, ergoterapeut, jeden z prvních specialistů na senzorickou integraci v ČR, Bc. Blanka Ježková, speciální pedagog, vedoucí pobytové odlehčovací služby a služby týdenního stacionáře a Jaroslava Klesnerová – matka dospělého chlapce s autismem.

O této ojedinělé pobytové službě informuje ČTK: https://lnkd.in/gSZ5nBvz
#konference #cafeAdAstra #tydennistacionar #premyslmikolas #autismus

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí