Autiscentrum logo
menu

Spolu léto zvládneme! Rekondiční a edukační tábory 2022

Milena Urbanová Milena Urbanová 01.03.2022 Ikona komentáře 0 komentářů

Tak si říkáme, co všechno nás letos ještě čeká. S obavami a nepochopením sledujeme situaci na Ukrajině, která nikoho z nás nenechává chladným. Našim klientům z Ukrajiny nabízíme pomoc a podporu a doufáme, že jejich rodiny budou brzo v bezpečí.🇺🇦

V nelehké situaci jsme schopni zajistit letní tábory tako pro rodiny a děti s autismem prchajícími před válkou z Ukrajiny.

I letos pořádáme pobytové a příměstské tábory se zaměřením na sociálně terapeutickou aktivizaci a edukaci dětí, dospívajících a dospělých s poruchou autistického spektra a jejich rodin z celého Jihočeského kraje.

Rekondiční a edukační pobytové tábory

Pobytové tábory pro rodiny pořádáme o letních prázdninách ve Chvalšinách nedaleko Českého Krumlova. Pobyt vedou pracovníci centra a proškolení asistenti. Je zajištěna psychoterapeutická podpora Mgr. Přemysla Mikoláše, psychologa a podpora KBT terapeuta. Po dobu pobytů mohou rodiče a děti využít služeb muzikoterapeutky a harmonizační lůžko. Probíhat budou rekondiční a aktivizační činnosti pro děti s autismem a připraven je také program pro sourozence.

Termíny:

  • 11. 7. – 15. 7. Chvalšiny – pro rodiny s dětmi s autismem
  • 18. 7. – 22. 7. Chvalšiny – pro rodiny z rané péče

Přihlášení: o možnosti přihlášení na tábory budou klienti informování emailem počátkem března.

Cena pobytu: závisí na získání finančních prostředků formou grantů nebo sponzorských darů. Tábory si částečně hradí sami klienti.

Rekondiční příměstské tábory

Na táborech se klienti učí novým dovednostem nebo upevňují dovednosti stávající. Kromě ergoterapie, logopedie, nácviků sociálně komunikačních dovedností, muzikoterapie Snoezelenu, si klienti vyzkouší také nová prostředí (výlety, plovárna, hřiště, ZOO, solná jeskyně,, muzea, výstavy, sportoviště).

Tábory probíhají v prostorách Autis Centra. Většina dětí s autismem má na táborech svého asistenta, aby tábor úspěšně zvládly a aby byly respektovány jejich individuální potřeby. Náplní táborů jsou sociálně terapeutické činnosti, výlety, procházky, soutěže, návštěva kina, zoo a mnoho dalších aktivit. Tábory probíhají s podporou psychologa, KBT terapeuta a dalších odborných pracovníků. Vše probíhá podle individuálních plánů klientů.

Termíny:

  • 1.8. – 5.8. – děti s autismem, 3-6 let
  • 8.8. – 13.8. – děti s autismem, 13 +
  • 15.8. – 19.8. – děti s Aspergerovým syndromem
  • 15.8. – 19.8. – děti s autismem, 7 – 13/14 let

Přihlášení: o možnosti přihlášení na tábory budou klienti informování emailem

Cena pobytu: závisí na získání finančních prostředků formou grantů nebo sponzorských darů. Tábory si částečně hradí sami klienti.

I během léta můžete své blízké s autismem přihlásit na odlehčovací víkendové pobyty.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí