Autiscentrum logo
menu

Sourozenecké skupiny v Autis Centru

Milena Urbanová Milena Urbanová 28.11.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Trochu jiní sourozenci. Sourozenci dětí s hendikepem jsou často skupinou, která je opomíjena a jíž se nedostává potřebná podpora. Jejich úděl není snadný. Cílem sourozeneckých skupin je pomoci sourozenci dítěte s autismem porozumět situaci, ve které se jako zdravý sourozenec nachází.

Na setkáních budou otevřena citlivá témata, budou probrány starosti a trápení, ale i radostné okamžiky. Podpořeno bude sdílení těchto zkušeností. Pomocí praktických úkolů se zdravý sourozenec dozví, jak si se sourozencem s postižením hrát, povídat pomocí alternativní komunikace, co sourozenci tolerovat a co již ne, jak se vyrovnat s chováním náročným na péči nebo jak mluvit o postižení svého sourozence s vrstevníky, učiteli, lidmi ze svého okolí.

Srdečně Vás, resp. Vaše děti zveme na sourozenecké skupiny pod vedením psycholožky a KBT terapeutky Mgr. Zuzany Hořejšové. Sourozenci se mohou přijít podívat na první setkání a zjistit, zda je to pro ně to pravé. Pokud se jim ve skupince nebude líbit, můžou se rozhodnout příště nepřijít, je to v pořádku. Mohou přijít pouze poslouchat, nikdo nikoho nebude ke sdílení svých zkušeností nutit, i taková účast na setkání je v pořádku. Hlavní je, aby se děti cítily společně dobře nebo si našli nové kamarády. Nebýt v tom sám a poznat vrstevníky, kteří rozumí situacím, se kterými se sourozenci každý den setkávají, může být přínosné.

Sourozenecké skupiny budou probíhat na adrese Plzeňská 2219/44, České Budějovice – zimní zahrada a proběhnou v následujících termínech:
29. 11. 2023
14. 12. 2023
4. 1. 2024
8. 2. 2024
22. 2. 2024
7. 3. 2024

A to vždy v čase od 16:30 do 18:30 h.

Registrace na e-mail: paukovicova@autiscentrum.cz

Kapacita jedné skupiny je 8 osob + psychoterapeut.
Setkání probíhají bez rodičů, ale rodič s docházkou dítěte musí souhlasit.

Sourozenecké skupiny probíhají v rámci projektu díky laskavé podpoře Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), konkr. výzva 25. ročníku Pomozte dětem – roční projekt.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí