Autiscentrum logo
menu

Sourozenecké skupiny v Autis Centru

Milena Urbanová Milena Urbanová 13.01.2024 Ikona komentáře 0 komentářů

I v letošním roce pokračují sourozenecké skupiny s psycholožkou a psychoterapeutkou Mgr. Zuzanou Hořejšovou.

„Proces smíření se stavem dítěte se zdravotním znevýhodněním dává zabrat i dospělým. Nemůžeme to chtít po dítěti, zdravém sourozenci. Cesty, jak zdravému sourozenci citlivě téma přibližovat, tady však jsou“, říká Zuzana Hořejšová a dodává, že jednou z cest jsou právě sourozenecké skupiny.

Na nich může zdravý sourozenec vnímat, že v tom není sám. Může se sdílet s ostatními sourozenci. Pod vedením zkušeného odborníka si může povídat, co se kolem něj děje, získat lepší vhled do problematiky postižení bratra nebo sestry.

Náplní těchto schůzek bývají i praktické úkoly. Třeba jak si se sourozencem hrát, povídat pomocí komunikačních karet, a v neposlední řadě i jak mluvit o postižení svého sourozence s vrstevníky a dalšími lidmi. Cílem je především sociální a emocionální podpora a funkční sourozenecký vztah.

Sourozenecké skupiny jsou otevřené – nový sourozenec může přistoupit kdykoli do již rozběhnutých aktivit a stejně tak může kdykoli vystoupit.

Velký dík patří Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS) za finanční podporu tolik potřebných aktiv pro zdravé sourozence.

Kontakt pro zájemce/rodiče:
Mgr. Kateřina Marešová, info@autiscentrum.cz, mob. 775 566 081

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí