Autiscentrum logo
menu

Rekondiční a edukační tábory 2022!

Milena Urbanová Milena Urbanová 25.06.2022 Ikona komentáře 0 komentářů

Léto bez rekondičních a edukačních táborů si naši klienti a jejich rodiny neumí představit. I letos jsme pro ně připravili tábory se zaměřením na sociálně terapeutickou aktivizaci a edukaci dětí, dospívajících a dospělých s poruchou autistického spektra a jejich rodin z celého Jihočeského kraje. Tábory byly podpořeny z Dotačního programu Jihočeského kraje.

Jihočeský kraj představil své nové logo - symbolizuje přírodní krásy,  kulturní dědictví a dynamický rozvoj | České Budějovice

Rekondiční a edukační pobytové tábory

Pobytové tábory pro rodiny pořádáme o letních prázdninách ve Chvalšinách nedaleko Českého Krumlova. Pobyt vedou pracovníci centra a proškolení asistenti. Je zajištěna psychoterapeutická podpora Mgr. Přemysla Mikoláše, psychologa a podpora KBT terapeuta. Po dobu pobytů mohou rodiče a děti využít služeb muzikoterapeutky a harmonizační lůžko. Probíhat budou rekondiční a aktivizační činnosti pro děti s autismem a připraven je také program pro sourozence.

Termíny:

  • 11. 7. – 15. 7. 2022 Chvalšiny – pro rodiny pečující o děti a dospívající s autismem
  • 18. 7. – 21. 7. Chvalšiny – pro rodiny z rané péče

Kapacita táborů zcela naplněna. Přihlášeným rodičům bude harmonogram tábora a podrobnosti nástupu rozeslány emailem. V případě, že ze závažného důvodu dojde k odhlášení účastníka, bude osloven náhradník.

Rekondiční příměstské tábory

Na táborech se klienti učí novým dovednostem nebo upevňují dovednosti stávající. Kromě ergoterapie, logopedie, nácviků sociálně komunikačních dovedností, muzikoterapie Snoezelenu, si klienti vyzkouší také nová prostředí (výlety, plovárna, hřiště, ZOO, solná jeskyně,, muzea, výstavy, sportoviště).

Tábory probíhají v prostorách Autis Centra. Většina dětí s autismem má na táborech svého asistenta, aby tábor úspěšně zvládly a aby byly respektovány jejich individuální potřeby. Náplní táborů jsou sociálně terapeutické činnosti, výlety, procházky, soutěže, návštěva kina, zoo a mnoho dalších aktivit. Tábory probíhají s podporou psychologaKBT terapeuta a dalších odborných pracovníků. Vše probíhá podle individuálních plánů klientů.

Termíny:

  • 1.8. – 5.8. – děti s autismem, 3-6 let
  • 8.8. – 13.8. – děti s autismem, 13 +
  • 15.8. – 19.8. – děti s Aspergerovým syndromem
  • 15.8. – 19.8. – děti s autismem, 7 – 13/14 let

Kapacita táborů zcela naplněna. Přihlášeným klientům bude harmonogram konkrétního tábora rozeslán emailem. V případě, že ze závažného důvodu dojde k odhlášení účastníka, bude osloven náhradník.

Za podporu děkujeme Nadaci ČEZ – EPP Pomáhej pohybem.

I během léta můžete své blízké s autismem přihlásit na odlehčovací víkendové pobyty.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí