Autiscentrum logo
menu

První psychoterapeut v České republice vyškolený v metodě Podpory pozitivního chování

Milena Urbanová Milena Urbanová 14.06.2022 Ikona komentáře 0 komentářů

Historicky první pobytová služba pro lidi s autismem a těžším funkčním postižením vznikne na jihu Čech pod vedením známého psychoterapeuta Mgr. Přemysla MikolášeTen prošel jako první český psychoterapeut výcvikem v metodě Podpory pozitivního chování (PBS) pod vedením irského experta Briana McDonalda.  

Principy metody PBS jsou zásadní při nastavení péče o osm dospělých klientů českobudějovického Autis Centra. „Oslovili jsme zahraničního experta Briana McDonalda, který má 30letou praxi v oblasti managementu chování lidí s autismem a těžším funkčním postižením. Brian byl nadšen, protože se doposud nesetkal s tak inovativními postupy, které v Autis Centru využíváme. Ochotně nám nabídl svou pomoc při budování nové pobytové služby,“ říká ředitelka tohoto centra Milena Urbanová.

Český psychoterapeut a irský expert se sejdou ve čtvrtek 16. června 2022 na pracovní schůzce přímo v nových prostorách Autis Centra v Českých Budějovicích. V novém objektu se nachází osm jednolůžkových pokojů, dvě kuchyně, jídelny, společenská místnost, zimní zahrada, zázemí pro personál a dvě speciální multisenzorické místnosti určené právě pro osoby s autismem. Na základě expertního posouzení bude v Česku ojedinělá pobytová služba týdenního stacionáře přizpůsobena potřebám konkrétních osmi klientů. Díky metodě PBS bude možné předejít projevům chování náročného na péči a zajištěna co nejlepší kvalita života klientů. Dveře stacionáře se otevřou v září letošního roku.

Odkaz na tiskovou zprávu Jihočeského kraje ZDE.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí