Autiscentrum logo
menu

Přečetli jsme a přinášíme recenze na knihy z knihovny Autis Centra

Iva Flašková Iva Flašková 19.05.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Knihy pro sociální pracovníky, terapeuty, pedagogy a další pomáhající profese od nakladatelství Portál přibyly v naší knihovně a čekají, až si je vypůjčíte. Co třeba tyto?

T. Wedell-Wedellsborg, Co řešíš?, Portál 2022

Už jste se někdy setkali s tím, že jste řešili nějaký problém a přemýšleli jste nad tím, jestli řešíte ten správný problém? Někdy musíme problém přerámovat, tedy ujasnit si, kde opravdu vznikl. V knize Co řešíš?, nám autor popisuje konkrétní případy přerámování dle jednotlivých příkladů. Jsou zde zaznamenány i názory odborníků. Thomas Wedell-Wedellsborg nám v této knize chce říci, že někdy začínáme řešit problém předtím, než si uvědomíme, zda vůbec řešíme ten správný problém.

V. Kast, Otcové – dcery, matky – synové, Portál 2013

Nějak jsme vyrůstali, rodiče nás vychovávali, jak nejlépe uměli, něco v nás vždy zanechali. Ve svém životě si neseme mateřské či otcovské komplexy, které se v nás v dětství rozvinuly. Chci tím říct, že pokud máme svého potomka, tak do něj třeba nevědomky promítáme věci, které do nás zase promítli naši rodiče. Děláme vždy vše správně? Pracujeme se svými traumaty a komplexy z dětství? Tato kniha nám odkrývá možnosti terapeutické práce s těmito komplexy, pomáhá nám některé rozvolnit a uvolnit tak možnosti a příležitosti k dalšímu růstu a životním možnostem.

Další knihy, které si v knihovně Autis Centra můžete vypůjčit: B. Lamdmann: Mapy mých pocitů, Portál 2021, A. Grubert: Hry pro zvládání emocí pro děti 4-10 let, Portál 2022, L. Bělohlávková: Tak už se nestyď, Portál 2019, V. Oaklander: Ukrytý poklad, Dětské nitro z pohledu gestalt terapie, Portál 2022.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí