Autiscentrum logo
menu

Odlehčovací služba je jedním z důležitých pilířů péče

Milena Urbanová Milena Urbanová 25.02.2023 Ikona komentáře 0 komentářů


Nesmírné nasazení rodičů při péči o dítě s autismem a nemožnost dělat věci pro zdravé lidi zcela běžné, může vést k dlouhodobé sociální izolaci pečující rodiny. Odlehčovací služba je proto jedním z důležitých pilířů prevence a péče o rodiny. Rodiče si díky ní mohou odpočinout, věnovat se dalším členům rodiny nebo sami sobě, „vypnout“ nebo jet na návštěvu.

Potěšilo nás, že téma odlehčovací služby si pro svou diplomovou práci vybrala i paní Nicol Němcová, sociální pracovnice z organizace Stella Odlehčovací služba, kde poskytují tuto službu ambulantně. Při návštěvě v Autis Centru se paní Němcová zajímala o zajištění bezpečnosti našich klientů a asistentů a navázání důvěry s rodinou při poskytování odlehčovací služby. Mluvili jsme o etickém aspektu řízení sociálních služeb a smutném případu Doroty Šandorové, který se stal v jindřichohradeckém zařízení.

„Hodnoty a vlastnosti sociálního pracovníka jsou v jeho práci zásadní. Od nich se odvíjí přístup k etickým principům a respektu k lidské důstojnosti,“ říká paní Němcová. Dodává, že právě dodržování etických principů chrání klienta i sociálního pracovníka a je důležité pro správný vývoj vztahů sociálního pracovníka ke kolegům, klientům, společnosti.

Shodli jsme se na podstatné věci. A to, že schopnost a odhodlání jednat eticky je v pomáhajících profesích základem kvality poskytovaných služeb. A také na tom, že se snažíme o naše klienty pečovat tak, jak bychom si přáli, aby bylo pečováno o nás.

Těšíme se na další spolupráci!

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí