Autiscentrum logo
menu

Nejoblíbenější novinky od Portálu

Milena Urbanová Milena Urbanová 04.07.2022 Ikona komentáře 0 komentářů

Vybrali jsme pro Vás nejoblíbenější knižní novinky, které do půjčovny knih v Autis Centru dodává nakladatelství Portál.

Nakladatelství Portál se zaměřuje na knihy z oblasti pedagogiky, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Portál je naším dlouhodobým partnerem, s kterým máme shodný cíl, a to vzdělávání veřejnosti.

Jakou z knižních novinek si vybrat? Pro snadnější rozhodování Vám k novým titulům v půjčovně nabízíme i jejich recenze. Jestli Vás některá z knih zaujala 👉 kontakt – půjčovna knih.

Ellen Notbohm, 10 věcí, které by vaše dítě s autismem chtělo, abyste věděli

Autorka je matkou chlapce s autismem, dokáže se vcítit a vnímat pocity dětí s autismem. Kniha je emotivní, plná rad, zkušeností a příkladů z osobního života spisovatelky. Měli by si ji přečíst rodiče dětí s PAS a ti, které problematika s PAS zajímá, právě s ohledem na procítěnost a pochopení. Kniha nabízí pohled na autismus ze zcela jiné perspektivy.

Lucie Bělohlávková, Tak už se nestyď, Sociální fobie a stydlivost u dospívajících

Kniha je primárně určena dospívajícím chlapcům a dívkám, ale neměla by uniknout ani rodičům či pedagogům, kteří v ní najdou cenné informace v oblasti zvládání strachu, stresu a úzkostí. S touto knihou se vám podaří tyto trampoty lépe překonat, pomůže uvolnit se a v neposlední řadě přispěje k zahánění úzkostných myšlenek.

David Havelka, Kateřina Bartošová, Speciální sourozenci

Kniha je rozdělena do tří částí, a to Rodina dítěte s postižením, Sourozenectví, Možnosti podpory zdravých sourozenců. V první části mimo fakta přinášejí nápady na příhodnější fungování rodiny. V části Sourozenectví se dočtete o sourozenectví všeobecně, ale i o sourozenectví s postiženým dítětem a jak jsou ovlivnění oba sourozenci. V kapitole je poukázáno mimo jiné na nedostatek znalostí a porozumění, pocit osamělosti. Třetí, nejobsáhlejší část nabízí podporu zdravých sourozenců a zdůrazňuje péči o sebe jako rodiče. Prevence a komunikace patří k nejpodstatnějším prvkům, jak být šťastným rodičem se šťastnými dětmi.

Sharon Saline, Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli

Kniha je rozdělena do tří částí – Život s ADHD, Život ve škole a Život doma a mimo domov.  V první části navrhuje výchovu s použitím 5S (Sebeovládání, Soucítění, Spolupráce, Stálost, Slavení). Instrukce jsou jednoduché, srozumitelné a pomáhají rodičům pochopit ADHD a přijímat své děti takové, jaké jsou. Ve druhé části autorka upřímně a reálně předkládá, co vše ve škole na děti číhá. Soucítí s dětmi a poukazuje na to, jak na děti působí prostředí, výuka a v neposlední řadě spolužáci, s tím že pro děti s ADHD není snadné se s danými problémy vypořádat stejně jako běžné děti. Poslední část knihy vyjadřuje, že není snadné pro děti s ADHD vést rovněž společenský život. Kniha obsahuje různé ukázky a příklady ze života dětí s ADHD.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí