Autiscentrum logo
menu

Ministr Jurečka zahrál autistům na kytaru

Milena Urbanová Milena Urbanová 21.03.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Jaké jsou limity a bariéry při poskytování pomoci lidem s autismem a jejich rodinám? O tom si s námi při své návštěvě povídal ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Klientům Autis Centra zahrál na kytaru.

Není snadné nastavit dobrou péči, prostředí vlídné pro klienta i personál a přístup, který sníží pocity úzkosti, stresu na obou stranách. Díky partnerské spolupráci pracovníků a rodičů se však o to denně pokoušíme. Hledat nové možnosti práce, zlepšovat profesionální přístup, vzdělávat se, to jsou věci, bez kterých si naši práci nedokážeme představit.

V nově otevřeném týdenním stacionáři využíváme metodu Podpory pozitivního chování (PBS). Při nastavení péče spolupracujeme s uznávaným psychoterapeutem Mgr. Přemyslem Mikolášem. Při návštěvě pana ministra Mariana Jurečky v novém týdenním stacionáři jsme měli možnost představit mu způsob spolupráce mezi pracovníky, klienty a rodiči. Jsme rádi, že můžeme být součástí změny v přístupu k lidem se zdravotním znevýhodněním a ukazovat veřejnosti dobrou praxi.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí