Autiscentrum logo
menu

Kdy je dítě s autismem připraveno na školu?

Milena Urbanová Milena Urbanová 20.04.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Další z dubnových akcí zaměřených na osvětu je přednáška na téma Exekutivní funkce jako prevence traumatizace dětí s PAS ve škole. Kdy je dítě s autismem připraveno na školu? Proč je pro některé z těchto dětí náročné orientovat se ve školních činnostech? Na tyto a řadu dalších otázek bude odpovídat známý český psychoterapeut Mgr. Přemysl Mikoláš.

Pro děti s autismem může být obtížné  orientovat se ve školních činnostech, zejména v těch, které zahrnují plánování, motivaci, kontrolu podnětů a vnímání času. Je pro ně náročné provádět více věcí najednou, usměrnit svoji pozornost nebo vhodně reagovat v sociálních situacích.

Při vzdělávání dětí s autismem je třeba brát zřetel na deficity v uvedených exekutivních funkcích. Pokud tomu tak není, může se velmi snadno stát, že dítě bude ve škole traumatizováno. Pojďme se společně s Mgr. Přemyslem Mikolášem, psychologem a psychoterapeutem s 10-ti letou praxí v SPC pro klienty s PAS a vadami řeči v Ostravě – Zábřehu – diagnostika, poradenství, psychoterapie, konzultace ve školách a v rodinách, podívat na to, jak předejít traumatizaci dětí s autismem ve školním prostředí a  jak pomoci pedagogickým pracovníkům správně nastavit prostředí a klima ve třídě.

Srdečně zveme asistenty pedagoga, učitele, odborníky, rodiče a všechny, kterým toto téma vstoupilo do života nebo vás prostě jen zajímá.

Téma: Exekutivní funkce jako prevence traumatizace dětí s PAS ve škole

Kdy: pátek 28. dubna 2023, od 16:30 do 18:30 hod
Kde: Plzeňská 2219/44, Č. Budějovice, Autis Centrum, o.p.s.

Vstupné: 250 Kč/osoba 

Registrace: paukovicova@autiscentrum.cz
Káva, čaj a drobné občerstvení zajištěno. 

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí