Rodiče i odborníci se někdy setkávají s tím, že dítě s autismem se cítí lépe v prostředí dospělých než mezi svými vrstevníky. Důvodů, proč tomu tak je, bývá celá řada.
Třeba to, že nemohou s vrstevníky sdílet své zájmy. Nebo nedokáží pochopit, že v určitém věku je pro děti typické porušovat pravidla, provokovat dospělé i škádlit se. Děti s autismem naopak lpí na spravedlnosti a vyžadují dodržování pravidel. Mají tendenci vrstevníky poučovat a dostávají tak od nich negativní zpětnou vazbu, bývají také terčem posměchu. Z důvodu nejistoty v sociálních vztazích se pak mohou vyhýbat společnosti vrstevníků. Častěji se ale setkáváme s tím, že děti s autismem se chtějí mezi své vrstevníky zapojit, ale neví, jak na to, takže se uzavírají do svého světa.
Jak těžké je pro dítě s autismem najít si kamaráda? A naopak jaké je kamarádství se spolužákem na autistickém spektru?
Nabízíme Vám výjimečnou přednášku známého psychologa Mgr. Přemysla Mikoláše z organizace ADAM – autistické děti a my, psychologa s 10-ti letou praxí v SPC pro klienty s PAS a vadami řeči v Ostravě – Zábřehu – diagnostika, poradenství, psychoterapie, konzultace ve školách a v rodinách.
Téma: „Kamarádství v životě dítěte s autismem“
Hosté: Lada Mikolášová a její kamarádka na autistickém spektru Vanessa
Srdečně zveme vás rodiče, odborníky a všechny, kterým toto téma vstoupilo do života nebo vás prostě jen zajímá.
Kdy: pátek 6. května 2022, od 16:30 – 18:00 hod
Kde: Plzeňská 2219/44, Č. Budějovice,, Autis Centrum
