Autiscentrum logo
menu

Biograf Kotva slaví s námi! Srdečně Vás zveme na předpremiéru filmu Spolu, který vypráví o životě rodiny s dospělým autistou

Milena Urbanová Milena Urbanová 31.08.2022 Ikona komentáře 0 komentářů

Autismus nezmizí, ani když vyrostete. Zatímco síť podpory pro děti s autismem se daří rozšiřovat, pro dospělé lidi s autismem z velké části podpora chybí. Dramatický je nedostatek pobytových služeb, jež by podporovaly samostatný život lidí s autismem. Naději na osamostatnění osmi dospělých klientů s autismem, kteří potřebují vyšší míru
podpory, dává klientům nový týdenní stacionář.

Půjde o pobytovou služby, při níž bude využita metoda Podpory pozitivního chování (PBS). Historicky první pobytovou službu, v níž bude tato metoda využita, povede Mgr. Přemysl Mikoláš, který prošel jako první český psychoterapeut výcvikem v PBS.

Slavnostní otevření pobytové služby týdenního stacionáře proběhne v pátek 2. září 2022 od 13:00 hodin v sídle Autis Centrum, o.p.s. na Plzeňské 2219/44 v Českých Budějovicích. Zvána je široká laická i odborná veřejnost a podporovatelé Autis Centrum, o.p.s.

A jaké by to bylo slavnostní otevření bez slavných osobností? Podpořit tuto ojedinělou pobytovou službu se svým zábavným programem přijedou imitátor Petr Jablonský, zpěvačka Nikol Votrubová, herečka a patronka Autis Centra Dana Verzichová a herečka Kamila Janovičová.

Nejoriginálnějším dárkem, který podpoří otevření stacionáře je předpremiéra filmu Spolu v českobudějovickém Biografu Kotva 2. září 2022 od 18 hod. Promítat film přijedou jeho režiséři David Laňka a Martin Müller. Film Spolu vypráví o životě rodiny s dospělým autistou a vzbudil zájem médií na letošním Mezinárodním festivalu Karlovy Vary.
Do Biografu Kotva je zvána veřejnost, vstupné dobrovolné věnované Autis Centru.

Tisková konference pro média k nově otevírané pobytové službě a využití metody PBS při práci s
rodinou, klienty a pečujícím personálem proběhne před slavnostním otevřením stacionáře v pátek 2. září 2022 od 12 hod v sídle Autis Centrum, o.p.s. Řečníky budou psychoterapeut Mgr. Přemysl Mikoláš, ředitelka Autis Centrum, o.p.s. Mgr. Milena Urbanová, režisér filmu Spolu David Laňka a zástupci města České Budějovice.

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí