Autiscentrum logo
menu

Bezpečí ve vztazích pro naše děti

Milena Urbanová Milena Urbanová 13.06.2022 Ikona komentáře 0 komentářů

Bezpečím ve vztazích se Mgr. Přemysl Mikoláš, známý český psycholog a psychoterapeut, zabývá ve své praxi mnoho let. Naživo si jej můžete poslechnout jako Dopoledního hosta v Českém rozhlase České Budějovice ve čtvrtek 16. 6. v 10:00 hodin na frekvenci 106,4.

Mgr. Mikoláš nedávno dokončil historicky první český akreditovaný výcvik v metodě Podpora pozitivního chování, tzv. Positive Behaviour Support (PBS). Metoda PBS využívaná v sociálních službách v západních zemích vychází z respektu k lidským právům a učí porozumět potřebám lidí, kteří nedokáží komunikovat běžným způsobem. PBS poskytuje ucelený systém nastavení podpory lidem s autismem a mentálním hendikepem tak, aby se předešlo projevům chování náročného na péči.

“Rodiče dětí s autismem by se měli ptát svých terapeutů a dalších odborníků, jak zajistí, aby jejich děti a dospívající byly v bezpečí. Děti i mladí dospělí s autismem jsou velmi zranitelní a zajištění bezpečí pro jejich emoční růst do dospělosti je to nejdůležitější,“ uvádí při svých seminářích Mgr. Mikoláš.

Ve čtvrtek 16. června 2022 máte jedinečnou možnost slyšet Mgr. Mikoláše v živém vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. 👉 Nalaďte si frekvenci 106,4 přesně v 10:00 hodin. Rodiče mají právo ptát se, zda jsou jejich děti v bezpečí. Téma nebude jen o sociálních službách nebo školství. Bezpečí ve vztazích je pro děti a dospívající ať s handicapem nebo bez něj vždy na prvním místě.

ZÁZNAM živého vysílání z pořadu Dopolední host v čase 10:05 h ZDE.

#positivebehavioursupport #autiscentrum #bezpecivevztazich #premyslmikolas #stacionarproautisty

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí