Autiscentrum logo
menu

Ani odborníci se nemohou shodnout na legislativní úpravě intervencí

Milena Urbanová Milena Urbanová 18.08.2023 Ikona komentáře 0 komentářů

Situace kolem včasných intervencí poskytovaných dětem s neurovývojovým postižením je v ČR stále velmi nepřehledná. Jak konstatovali odborníci na Tiskové konferenci OSPDL ČLS JEP bylo by nanejvýš vhodné a účelné v této věci iniciovat širokou diskusi odborníků a navrhnout vhodná meziresortní řešení (spolupráce MZČR, MŠMT, MPSV) tak, aby byl rodinám dětí s neurovývojovým postižením v ČR umožněn přístup ke kvalitním službám.

Odkaz na postřehy z konference: https://autismport.cz/autismus-v-cr/detail/systemove-reseni-diagnostiky-a-intervence-u-neurovyvojovych-poruch-vcetne-poruch-autistickeho-spektra

Na úvod konference MUDr. Šebková uvedla, že k jejímu uspořádání ji vyprovokoval pořad ČT –⁠ Infiltrace. V panelových příspěvcích MUDr. Šebková a doc. MUDr. Stárková zdůrazňovaly potřebu komplexního a systémového řešení, multioborové a meziresortní spolupráce a kontroly kvality. Systémová opatření by se neměla týkat pouze osob s autismem, ale i lidí s dalšími neurovývojovými poruchami, kam řadí poruchy intelektu, komunikace, aktivity a pozornosti, specifické poruchy učení apod. Důležitá je edukace rodičů.  

Sdílejte článek

Facebook Twitter

Podobné články

Komentáře nejsou povoleny.

Hlavička pozadí